Barkod Etiketi


             

 

BARKOD ETİKETİ

Barkod etiketi plastik bazlı ve kağıt bazlı etiketlerden oluşan, ürünlerin barkodlanması işlemleri için kullanılan, yapışkanlı ve yapışkansız olarak üretilen etiket türüdür. Bu etiketlerin üstüne genellikle firma bilgileri, ürün ile ilgili bilgiler ve fiyat bilgileri barkod yazıcılar vasıtasıyla basılmaktadır. İstenilen ölçülere göre Rulo veya Tabaka şeklinde baskılı ve baskısız barkod etiketleri üretmekeyiz.  Barkod etiketler kullanılan kağıt türlerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Zebra, Argox, Toshiba, Datamax, Godex gibi piyasa da kolayca bulabileceğiniz barkod yazıcılardan ribonlu veya ribonsuz olarak baskı alabilirsiniz.

Barkod Etiket Çeşitleri

Eko Termal Etiket:

Eco Termal Etiket, kağıt etiketler üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşan bu etiketin yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunmaz. Eco Termal etiketler, ışık, nem ve sıcağa dayanıklı olmayıp dış etkene maruz kaldıklarında kararırlar. Bundan dolayı bu etiketler raf ömrü kısa olan etiketlerdir ve bu yüzden kısa süreli uygulamalarda kullanılır.

Eco Termal etiketlerde baskı termal olarak (ısıyla) yapıldığı için ribon kullanılmaz. Bu da Eco termal etiketin baskı maliyetinin ucuz olmasını sağlar. Yazıcınız termal baskıya uygun, etiketlerinizin kullanımı 5-6 ayı geçmiyorsa ve etiketi yapıştıracağınız ürünler hızlı tüketime dayalı ise Eco termal etiket kullanmanız baskı maliyetinizi düşürecektir.

Bu etiket cinsi genel olarak, hastaneler de, sıra numarası uygulanan mekanlar da, marketlerin özellikle kuru gıda ve bakliyat reyonlarında olduğu sirkülasyonun hızlı olduğu ürünlerin kullanımında uygundur.

Eko Termal Etiket Hakkında Daha Detaylı Bilgi için http://www.urunetiketi.com.tr/genel/eko-termal-etiket.html sayfamızı inceleyiniz.

Lamine Termal Etiket 

Diğer adı Top Termal Etiket olan, Lamine Termal Etiket, adından da anlaşıldığı gibi bir termal etiket çeşididir. Bu etiketlerin üzerindeki termal kısmın üzerinde koruyucu bir tabaka bulunur. Eco Termal etiketlerden de tek farkı budur. Üzerindeki koruyucu tabaka sayesinde raf ömrü eco termal etiketlere göre 3-6 ay daha uzun olup 12 aya kadar raf ömrü olabilir. Bu etiketler termal etiketlerin bütün özelliklerini üzerinde taşırlar. yani bu etiketlerde yine nemden ışıktan ve ısıdan etkilenirler. Ama eco termale göre daha dayanıklıdırlar. Lamine Termal Etiketin üzerindeki tabakadan dolayı raf ömrü uzun olur bu yüzden de fiyatları eco termal etikete göre biraz daha yüksektir.

Ağırlıklı olarak bu tür etiketler, hastanalerde, gıda firmalarında, kargo firmalarında, ayakkabı ve lojistik firmalarında kullanılmaktadır.

Lamine Termal Etiket Hakkında Daha Detaylı Bilgi için http://www.urunetiketi.com.tr/genel/lamine-termal-etiket.html sayfamızı inceleyiniz

Termal Karton Etiketi

Bir yüzü termal diğer yüzü kuşe kaplanmış karton kağıtlardır.  Üst yüzeyi koruyucu tabaka ile lamine edilmiş, altı vellum veya kuşe özelliği taşır. Yapışkan özelliği yoktur. Diğer termal etiketlerin ısıya ışığa ve neme karşı olan duyarlılığı bu etikette de olmakla beraber kağıt kalınlığı daha fazla olduğu için diğer termal etiketlere göre daha dayanıklıdır.

 Yaka kartları, maç biletleri, program giriş biletleri, Fuar Giriş Kartı, Raf Etiketi, üretim kartı gibi uygulamalarda kullanılmaktadır.  

 

Barkod Etiket Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

1) Baskılı olup olmaması

2) Baskılı olacak ise üzerindeki baskının kanç renkten oalcağı

3) Etiketin en boy ölçüsü

4) Sipariş Adedi

5) Etiketin çeşidi

6) Etik Basım A.Ş olarak siz değerli müşterilerimize istediğiniz adetlerde ve ölçülerde etiket üretimi ve etiket baskısı yapıyor, En kısa zamanda teslimatını yapıyoruz.