Polietilen Etiket


 

Polietilen

                   Polietilen Etiket 

Polietilen Etiket – PE Etiket

Polietilen malzemeden üretilen etiket türüdür. Polietilen Etiketler akış yönüne yırtılan, diğer tarafı esneyen plastik bazlı, esnek etiket çeşididir. Esnek Plastik yüzeyler için uygun bir etiketleme imkanı sağlar. Direkt sıcaklığa maruz bırakıldığında büzüşüp özelliğini kaybeden bu etiketler, pütürlü, engebeli yüzeylere yapışan yumuşak etiketlerdir.  Polietilen etiketlerde baskı yüzeyi ve yapışkan yüzeyi koronalı olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yapılan baskı veya yapışkan ürün üzerinde kalıcı bir şekilde tutunamaz. Bu da etiketi kullanım sırasında çeşitli sıkıntılar çıkartabilmektedir. Bu tip durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız orjinal sertifikalı etiket kullanımına dikkat etmelisiniz. Dilediğiniz takdirde etiketlerin üzerine etiket firmaları tarafından renkli baskı yaptırabilirsiniz.

Ürün Etiketi olarak;  yapışkan özelliklerinde göre ürettiğimiz polietilen etiketler aşağıdaki gibidir.

  1. Akrilik yapışkanlı polietilen etiket;
  2. Hotmelt yapışkanlı polietilen etiket;
  3. Nonperm yapışkanlı polietilen etiket;
  4. Difriz yapışkanlı polietilen etiket

KAĞIDIN ÖZELLİĞİNE GÖRE POLİETİLEN ETİKETLERİ 3 GURUPTA İNCELERİZ

1.MAT POLİETİLEN ETİKETLER: İsminin de anlaşıldığı gibi mat görünümünden dolayı Mat Polietilen Etiket olarak isimlendirilmiştir. Isı, Işık, Neme, ve Su gibi dış ortam şartlarına karşı dayanıklı olan bu etiket aynı zamanda sürtünmeye de dayanıklıdır. Mat Polietilen etiketler, barkod yazıcılardan  Wax Resin ribon ile baskı yapmaya gayet uygun, el verişli bir etiket türüdür.

2. OPAK POLİETİLEN ETİKETLER: Direk ısıya maruz kaldıklarında çok fazla dayanıklı olmayan bu etiketler, parlak görünümlü bir etikettir.  Belli bir oranda gayet iyi esnerler ve gevşerler, oldukça dayanıklı bir malzemeden üretilmiş olan PE Opak Etiketler akış yönünde yırtılmazlar.

3. DATA POLİETİLEN ETİKETLER: Bu Polietilen Etiket türü, polietilen etiketlerin sağlamlık bakımından en dayanıklı ürünüdür.  Görünümü Mat PE gibi mattır.  Bu etiketler plastik bazlı olmasına rağmen çok fazla esnemezler, yırtılmazlar. Neme Suya Isı ve Işığa karşı dayanıklılığının yanında extra olarak deniz suyuna ve bazı kimyasallara karşıda oldukça dayanıklıdır. Pürüzsüz düz bir yüzeye sahip olduğu için de barkod yazıcılardan kolayca yazdırılırlar. 

Polietilen Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Polietilen etiketler Otomotiv sektöründe, Kimya Sektöründe Deterjanlarda, Bulaşık Deterjanlarda, Gıda Sektöründe; Kozmetik Sektöründe, vb bir çok sanayi alanında kullanılır. 

Polietilen Etiket Fiyatları Etkileyen Unsurlar

  • Etiket kağıdının kalitesi ve yapışkan türü
  • Etiketin en x boy ölçüsü
  • Üzerine yapılacak baskının renk sayısı
  • Sipariş adedi
  • Özel Kesim olup olmayacağı gibi birden fazla değişken etiketin fiyatlarını değiştirmektedir.

Etik Basım A.Ş ve www.urunetiketi.com.tr olarak istediğiniz boy ve ebatlarda etiket üretmekteyiz. Polietilen Etiket ihtiyaçlarınız ve bilgi için  0216 441 39 83 nolu telefonumuzdan uzman müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

 

Polietilen Etiket Görselleri