Ürün Etiketi Türkiye'nin Etiketçisi

Müze Bileti Etiketi

Müze Bileti Etiketi
Müze Bileti Etiketi

Müze bileti etiketi kullanım alanlarına göre etiketler kategorisinde bulunmaktadır. Kullanım olarak genellikle yırtılabilir Termal karton etiketler tercih edilmektedir. tabiki müşterilerin istekleri doğrultusunda özel ölçülerde özel renklerde ve özel malzemeler kullanılarak üretilmelidir. Müze girişi için kullanılmaktadır bu yüzden taklit edilemez olmalıdır.

Müze Bileti ve Diğer Tüm Etiketler İçin

Ürün Etiketi: (0216) 232 23 35

Termal Karton Etiket
Termal Karton Etiket

Termal Karton Etiket Nedir?

Termal Karton etiket yapışkansız gramajlı termal kağıttan üretilen bir etiket çeşididir. Termal Karton etiket, genellikle tekstil sektöründe kullanılan ve ürün bilgisi ile detaylı özelliklerinin yazıldığı bir kâğıt bazlı bir etiket türüdür. Diğer kâğıt etiketlere oranla daha kalın bir araç-gereç olduğu için raf ömrü daha uzundur.. Genellikle Termal Karton etiket olarak üretilir.Ancak öteki termal etiketlerde olduğu gibi güneş ışığı, rutubet, ısı şeklinde dış ortam şartlarına karşı dayanıksızdır. 

Kuşe Karton Etiket Nedir?

Karton etiketler kuşe ve termal kartonlardan farklı gramajlarda üretilen yapışkansız etiketlerdir. Karton etiketler daha çok, raf etiketi ve tekstil ürünlerinde fiyat etiketi olarak kullanılmaktadır.  Kâğıt etiketlere oranla daha uzun ömürlüdür.  İstenildiği takdirde barkod yazıcılarla üzerine baskı yapılabilir.  İsteğe bağlı olarak olarak üzerine selefon kaplanabilir, bu sayede etiketin yüzeyinin daha düz ve parlak olmasını sağlanır. Karton Etiketler, Kuşe Karton Etiket ve Termal Karton Etiket olmak üzere iki çeşit olarak piyasada bulunur. Kuşe Karton Etiketler, Barkod yazıcılarlardan ribon ile Termal Karton Etiketler ribonsuz olarak baskı alınabilir.

Kuşe Karton Etiket
Kuşe Karton Etiket

Müze Bileti Etiketi Özellikleri Nelerdir?

Termal veya kuşe malzeme kullanılarak üretilmesi uygundur. Yanlış materyal kullanmak etiketin ömrünü kısaltmaktadır. Etiketiniz baskısının solmaması, uzun ömürlü olması gerekir.

Müze Bileti Etiketini Hangi Ribonla Yazırmak Doğrudur?

Müze bileti etiketini eğer termal karton olarak ürettirdiyseniz ribonsuz bir şekilde kolayca baskı alabilirsiniz. Etiketiniz kuşe karton etiketse wax ve wax resin kullanılarak baskı almanızı tavsiye ediyoruz wax ribon daha ekonomiktir. Wax resin ribonun baskı kalitesi, ömrü daha uzundur. Bunlar değerlendirilerek hangi ribonla baskı alcağınıza karar vermelisiniz.

Müze Bileti Etiket Türleri

Kuşe Karton Etiket:

 1. Yüzeyleri pütürsüzdür,
 2. Normal etiketlere göre biraz daha kalın yapısı vardır,
 3. Parlak ve mat olmak üzere iki tipe ayrılırlar.
 4. Kuşe karton etiket Ribon baskıya uygun özelliğe sahiptir,
 5. Genellikle tekstil marka etiketlemesinde kullanılmaktadır.
 6. Kuşe karton etiketler Nem, alkol, ısı ve ışığa duyarlı değildir.

Termal Karton Etiket:

 1. Üst yüzeyleri yarı parlak ve yarı mat şekilde üretilmektedirler.
 2. Yapışkanlı ve yapışkansız olarak müşterinin talebi doğrultusunda üretilebilirler.
 3. Ribbon dediğimiz siyah şerit yöntemi ile üretilirler. Bu nedenle de maliyeti yüksektir.
 4. Termal başlıklı uygulamalar sayesinde üzerlerine baskı yapılabilmektedir. İstenilen her türlü tasarım üzerlerine yapılabilmektedir.
 5. Ham maddesi kağıttandır. Bu nedenle zamanla kendi kendilerine kararma yaşayabilirler.
 6. Ömürleri çok uzun değildir.
 7. Yapışkanlı olanları yerlerinden kolay kolay sökülmezler.

Dilerseniz: Etik Basım A.Ş.

+90 (216) 232 24 01