Ürün Etiketi Türkiye'nin Etiketçisi

Serigraf Baskılı Etiket

Serigraf Baskılı Etiket
Serigraf Baskılı Etiket

Serigrafi, bir seri baskı yapma şeklidir. Geçmişi çok eskilere uzanan bu sanat dalı son zamanlarda sanayinin de gelişmesi ile endüstriyel ürünlerin markalanmasında büyük önem kazanmıştır. Ahşap ya da metal bir çerçeveye gerilen değişik türdeki polyester ipek kumaşının fotofilm emülsiyon denilen bir film tabakasıyla kaplanıp ışıkta pozlandıktan sonra basılması gereken grafik, bu kumaşa bir şablon gibi çıkar. Işığa duyarlı bölgeler suyun yardımı ile boşaltılır ve hassas bir şablon oluşur. Bu şablona kalıp denir. Bir ragle (ağzı keskin bir kauçuk) yardımı ile baskı yapılır.

Serigrafi baskı her türlü malzeme ve yüzeye uygulanabilir. Yuvarlak baskılar yapılabilir. Aynı zamanda matbaanın baskı yapamadığı metal, seramik, kumaş ve cam gibi malzemelere baskı serigrafi ile yapılır. Elektroniğin bel kemiğidir. Serigrafi sayesinde devre kartları daha net ve temiz olarak yapılmaktadır. Son yıllarda serigrafi endüstrinin olmazsa olmazları arasına girmiştir.

Serigrafik baskı tekniği, diğer baskı tekniklerine göre daha uzun ömürlü ve daha göz alıcı baskılar almaya müsaittir. Serigraf baskılı etiketler, büyük boyutlu ve özellikle dış ortam görecek etiketler için serigraf baskılı etiketler tercih edilmektedir.

Serigraf baskının uv baskı tekniği ile yapılması durumunda etiketinizin baskısı daha parlak, göz alıcı, daha uzun ömürlü ve daha kalıcı olmaktadır.

Etik Basım A.Ş ve Ürün Etiketi olarak çeşitli boy ve özelliklerde Serigraf Baskılı Etiketlerin üretimini yapmaktayız.

+90 (216) 232 24 01