Ürün Etiketi Türkiye'nin Etiketçisi

Sleeve Etiketler

SLEEVE ETİKETLER
SLEEVE ETİKETLER

Sleeve etiketler, ambalajın 360 derece çepeçevre etrafını saran etiketlerdir.

Sleeve etiketler, çok çeşitli değişik şekil ve boyutlu ambalajların etiketlenmesi için uygun olup girintili çıkıntılı ve konik yüzeyli ambalajlara uygulanabilir.

Sleeve etiketler, ambalajı ikinci bir cilt gibi sarar.

Sleeve etiketler, tüp(boru) şeklindeki bu etiketler bobin halinde temin edilmektedir.

Sleeve etiketler, PET şişelerin, kova benzeri konik ambalajların, damacanaların etiketlenmesinde kullanılıyor.

Ambalajı tamamlayan etiketler olarak tanımlanan sleeve etiketler; ambalajın dekorlanmasından, ürün güvenliğinin sağlanmasına (ambalajın kurcalanmasını engelliyor), tüketicinin bilgilendirmesine kadar çok yönlü işlevlere ve önemli bir etkinliğe sahip.

Sleeve etiketler, üretildikleri malzeme ve bunları uygulama yöntemine göre ikiye ayrılmaktadır. Shrink ve stretch sleeve etiketler arasında önemli bir rekabet söz konusudur.

SHRİNK SLEEVE ETİKETLER :

Genellikle ; ilaç ürünleri ambalajlarında, kimyasal ürünler ve otomotiv sanayinde kullanılan çeşitli ürünlerin ambalajlarına da uygulanmaktadır.

Sleeve etiketler, basınca duyarlı ya da kendinden yapışkanlı etiketlerle karşılaştırıldığında sleeve etiketler tek bir işlemle ambalajın herhangi bir tarafına kolayca uygulanır.

Sleeve etiketlerin maliyeti, herhangi bir ambalajın önüne ya da arkasına yapıştırılan etiketten daima daha ucuza mal olmaktadır.

Shrink Sleeve etiketler, farklı gereksinimlere göre PET, OPP, PS gibi değişik filmler kullanılarak üretilir.

Malzeme kalınlığı 40-50 mikron arası olup 30 mikrona indirmek için bazı çalışmalar yapılmaktadır.

STERCH SLEEVE ETİKETLER :

Stretch sleeve etiketler, tutkallanmadan ve ısıtılmadan uygulandığından geri dönüşümlü şişelerde etiketlerin çıkarılması oldukça kolaydır.

Stretch sleeve etiketlerin üretiminde 40-80 mikron kalınlıkta LDPE (Plastik ambalaj filmi için çoğunlukla LDPE kullanılmaktadır.

Çok dayanıklı ve şeffaf olup nispeten düşük seviyede su buharı geçirgenliğine sahip bulunmaktadır.

Kimyasal olarak çok inert’tir ( İNERT malzeme = KİMYASAL AKTİVİTESİ SONLANDURILMIŞ malzeme ) ve pratikte kokusuz ve tatsızdır. En önemli avantajlarından biri kolay yapışabilir olmasıdır.

Pek çok stretch sleeve etiket uygulamasında ise; 50 mikron kalınlıkta LDPE modifiye edilerek gerilme özelliği %10 iyileştirilmiş bir malzemedir.

Bu malzemenin doğal özelliği; ambalaj üzerine tutunmak için yeterli olmasıdır.

Ürün Etiketi ve Etik Basım A.Ş olarak her çeşit sleeve etiket üretimleriniz yapılmaktadır.

+90 (216) 232 24 01